Sivaslılar İzmir için göreve hazır: Sivaslılar yanan ormanlara...

Sivaslılar İzmir için göreve hazır: Sivaslılar yanan ormanlara kayıtsız kalmadı

21 Ağustos 2019 - 11:58

Sivaslılar İzmir'de yanan ormanlar için kayıtsız kalmadı.


İzmir Büyükşehir belediyesi başkan vekili Mustafa Özusluyu ziyaret eden Izmir ve Ege Bölgesi Sivas Dernekleri Federasyonu, İzmir Sivaslılar Vakfı ve İzmir Sivaslilar Kültür ve Dayanışma derneğiaçıklamalarda bulundu.

Tüm İzmir'de yaşayan Sivaslılar olarak bizim böyle bir felekate duyarsız kalmamamız mümkün değil diyen Federasyon başkanı Prof. Halil Köse; ''Orman yangınını izlemek, böyle bir felaketin de gözümüzün önunde cereyan etmesi bizi derinden yaralamıştır. Ormanlar Ülkemizin geleceğidir. Sadece ağaç olarak görmemiz mümkün değildir. Orman'da yaşayan canlılar da oraların sahipleridir. Doğal dengenin korunması ve yok olan bu alanlarin tekrar yeşile bürünmesi, ağaçların büyüyüp gelişmesi tek dileğimizdir.'' dedi.


Başkan vekili Mustafa Özuslu konuya ilişkin; ''Sivaslı kardeşlerimizle bir seferberlik başlatmak ve alanları ağaçlandırmak istiyoruz diyerek talepte bulunduk.
İzmir Büyükşehir Belediyesinin ve başkanı Tunc Soyer'in  yanan yerlerde ilgili yapacağı tüm organizasyonlara katkı koyacağımızı beyan ederek, yanan yerlerde ilgili olarak duygu ve düşüncelerimizi paylastık.'' açıklamasında bulundu.

Başkan vekili Mustafa Özuslu beyin önümüzdeki günlerde bu konularla ilgili program ve çalışmaların açıklanacağını ve böyle bir talebin cok önemli ve ciddi bir gelişme olduğunu belirterek ''Birlikte calışmak bize de güç verir ve çok memmun oluruz.'' diyerek görüşünü beyan etti. Sivaslılar dernekleri kendisine başarılar diliyerek ilgisine teşekkūr ederek ziyareti sonlandırdı.

Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 1077 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çalışan annelere  destek için başvurular bugün başlıyor
Çalışan annelere destek için başvurular bugün başlıyor
Çalışan anneye bakıcı desteği: Aylık bin 300 TL verilecek
Çalışan anneye bakıcı desteği: Aylık bin 300 TL verilecek