ODTÜ’den yeni Bahar Şenliği açıklaması

ODTÜ'den yeni Bahar Şenliği açıklaması

(Özel Haber - Ece İçmez) ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği 'Teknik ve olanak yetersizliği' nedeniyle iptal edilmiş, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök tepki çeken kararın ardından açıklamada bulunmuştu. ODTÜ Rektörlüğünden ikinci bir açıklama daha geldi. Yapılan açıklamada Devrim'in adının geçmemesi öğrencilerin bir kez daha tepkisine yol açtı.

16 Nisan 2019 - 12:14

(Özel Haber - Ece İçmez) ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği 'Teknik ve olanak yetersizliği' nedeniyle iptal edilmiş, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök tepki çeken kararın ardından açıklamada bulunmuştu. ODTÜ Rektörlüğünden ikinci bir açıklama daha geldi. Yapılan açıklamada Devrim'in adının geçmemesi öğrencilerin bir kez daha tepkisine yol açtı.

 

 

ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği 'Teknik ve olanak yetersizliği' nedeniyle iptal edilmiş, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök tepki çeken kararın ardından açıklamada bulunarak 'Öncelikle biz şenlikleri iptal etmedik. Tam aksine biz UGT'li öğrencilerle Devrim Stadı konserleri de dahil her konuda anlaştık. Ancak sonra bu grup LGBT, Marksist, Aşırı Sol, HDP gruplarla toplantı yapıp bu karardan vazgeçtiler. Tüm alanları istediler. İsteklerinin toplam maliyeti 1 milyonun (TL olsa gerek) üstünde. Traktör bile istediler. Hiçbir zaman yasakçı bir tutumumuz olmadı yönetimce. Bizler sizlerden daha fazla ODTÜ'lüyüz. Mesela ben 35 senedir ODTÜ'deyim. Neyin ne olduğunu herkes kadar bilirim. Bu arada daha önce de şenlik yapılmadı ODTÜ'de." dedi.

Bahar şenliklerinin iptal edilmesinin ardından Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen, bahar şenliklerinde her türlü ihtiyacın kendileri tarafından karşılanacağına dair söz vermişti. Kök, yaptığı açıklamada Taşdelen'in bu desteğine de değinerek 'Belediye olarak görevlerini yerine getirse mutlu oluruz.3 yıldır hiçbir isteğimize olumlu yanıt vermeyen, saldırgan köpekler konusunda bizi yalnız bırakan (ODTÜ'de kimse yollarda dolaşamıyor) , çöplerimizi toplamayan Çankaya Belediyesi'nin bu desteğinin de bizi çok şaşırttığını paylaşmak isterim. Şenlik desteğinden önce belediye olarak yapmaları gerekenleri yapsa çok mutlu oluruz."

İKİNCİ AÇIKLAMA GELDİ

Değerli Mensuplarımız, 

12 Nisan 2019 tarihinde 33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği hakkında size gönderdiğimiz bilgilendirme mesajında yer aldığı gibi, Şenlik üniversitemiz tarafından iptal edilmemiş olup, Şenliğin geleneksel (öğrenciler tarafından, öğrenciler için yapılan) teması ile yapılması önerilmiştir. 

Üniversitemiz tarafından önerilen Şenlik teması; ODTÜ öğrencilerinin potansiyelini ve üniversitemizin uluslararası boyutunu öne çıkaran, ticari amaç gütmeyen, öğrenci topluluklarının katkıları ile gerçekleştirilecek şekilde planlanmıştır. Üniversitemizin yaptığı bu öneri, ilgili topluluğun değerlendirmesi durumunda desteklenecek ve ivedilikle ilgili makamlara resmi izin başvurusu yapılacaktır. 

33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği’nin gerçekleşmesi durumunda pek çok değerli sanatçı ve kişi gönüllü destek ve katılımını beyan etmiştir. Bundan büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtir, teşekkür ederiz. 

Üniversitemizin Uluslararası Gençlik Topluluğu'na önerdiği 33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği’nin formatında; 
 

- Kültür ve Kongre Merkezi Salonlarının tümünün mesai saatleri içinde topluluk etkinlikleri (tiyatro, söyleşi, müzik dinletisi, dans gösterisi, vb.) için kullanımı, 
- Dereboyunda Müzik Toplulukları (MT) Sahnesi, 
- Kültür ve Kongre Merkezi önünde Jazz Sahnesi, 
- Kültür ve Kongre Merkezi otopark alanının saat 22.00'ye dek öğrenci toplulukları tarafından açılacak stantlar, Radyo Topluluğu etkinliği ve konserler için kullanımı, Rektörlük olanakları ile kurulacak sahnede müzik topluluklarının sahne alması, Elçilik katkıları ile gelecek sanatçıların konseri, uluslararası öğrenci stantlarının kurulması ve ticari gıda stantları yerine kermes talebinde bulunan toplulukların hazırlayacakları yiyecek stantları yer almaktadır.


33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği’nin 24, 25, 26 Nisan 2019 tarihlerinde, yukarıda önerilen çerçevede ve mekanlarda, sosyal medyadan desteklerini belirten değerli sanatçılarımızın da katkıları ile zenginleştirilerek gerçekleşmesini yürekten temenni ederiz. 

Saygılarımızla.
Rektörlük

 

DEVRİM'İN ADI YOK!

Rektörlüğün sitesinde yer alan açıklamada Devrim'in adının geçmemesi öğrencilerin tepkilerine neden olurken, ''ilgili makamlara resmi izin başvurusu yapılacaktır. '' cümlesi hangi makamlardan izin alınacak sorusunu akıllara getirdi.

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök'ün ''Mesela ben 35 senedir ODTÜ'deyim. Neyin ne olduğunu herkes kadar bilirim. Bu arada daha önce de şenlik yapılmadı ODTÜ'de." demesi ise 33. Bahar Şenliği yapılacak olan ODTÜ'lülerin kafalarını karıştırdı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, yazı

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

'UGT'li öğrencilerle her konuda anlaştık'

 

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 176 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Giresun Görele ve Çanakçı Sosyal Kültürel Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  Aydoğan Civelek'ten Babalar Günü mesajı
Giresun Görele ve Çanakçı Sosyal Kültürel Yardımlaşma...
YKS için öğrencilere ÖSYM'den kritik uyarı
YKS için öğrencilere ÖSYM'den kritik uyarı