O Ayakkabı şirketi iflas etti: 50 mağaza kapandı

O Ayakkabı şirketi iflas etti: 50 mağaza kapandı

18 Aralık 2019 - 12:44

Ayakkabı mağazalar zinciri olan Beta ayakkabı geçtiğimiz yıl konkordato talebinde bulunmuştu. İflas kararı verilen Beta ayakkabı markasının 50 mağazasının kapanmasıyla Beta Yönetim Kurulu Başkanı Taner İkiışık açıklamada bulundu. Ikiışık: "Mağazalarda bir satış yok ama üretim yapıyorum. İnternetten satış var" açıklamalarında bulundu.

Beta markasının pazarlama faaliyetlerini yürüten Beta İç ve Dış Pazarlama A.Ş geçtiğimiz yıl konkordato talebinde bulunmuştu. 50 mağazası olan dev ayakkabı şirketi için karar belli oldu. Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi iflas kararı verdi.

"ÜRETİM DEVAM EDİYOR"
50 ayakkabı mağazasının kapandığını ancak BETA Ayakkabı’nın ayakkabı imalatına devam ettiğini söyleyen şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Taner İkiışık, "50 mağazamız vardı. Şu an mahkeme iflas verdiği için maalesef kapandı. Ancak  BETA Ayakkabı’da üretim devam ediyor. İmalat devam ediyor. Mağazalarda bir satış yok ama üretim yapıyorum. İnternetten satış var" açıklamasında bulundu.

"BORÇLARI SİLİYORLAR"
İkiışık, "BETA Ayakkabı San. A.Ş’de borcum çok yüksek değil. Mesela alacaklı olan dericilerle konuşuyorum, hepsi şirketin devamlılığı için alacaklarından belli bir süre için fedakarlık yapıyorlar hatta bazıları borçlarını siliyorlar" dedi. Şirketin bu süreçten çıkacağına inandığını anlatan İkiışık, ihracata yönelik temaslarda bulunduklarını söyledi.

Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 132 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir dikkat: Bu yol iki ay trafiğe kapatılacak
İzmir dikkat: Bu yol iki ay trafiğe kapatılacak
Soylu'dan deprem sonrası sosyal medya uyarısı: Tahkikat başlatacağız
Soylu'dan deprem sonrası sosyal medya uyarısı: Tahkikat...