Necati Şahin’den Ali Bektaş açıklaması

Necati Şahin'den Ali Bektaş açıklaması

27 Haziran 2019 - 11:44

İzmir Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Necati Şahin, Ali Bektaş'ın hayatını kaybetmesinin ardından açıklamada bulundu.

İzmir Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Necati Şahin, ''Çok değerli büyüğümüz abimiz,dedemiz Ali Bektaş dedemizi kaybettik.Alevi inancına önemli hizmetlerde bulunan Ali Bektaş dede aynı zamanda araştırmacı yazar olarakta birçok konuyu yerinde araştırarak önemli konuları kayıt altına alarak kitaplaştırdı. Ve bu önemli eserleri bizlere bıraktı.Alevi inancına hizmet etme konusunda Türkiye'nin her noktasına giderek hatta Avrupa'ya bir çok ülkeye giderek insanlarımıza hizmetlerini gerçekleştirmiştir.Alevi inancını anlatmak yaşatmak insanlarımızın ibadetlerini gerçekleştirmek için cem yürütmüş  önemli hizmetler yapmıştır. Önemli bir kayıp oldu. Allah mekanını cennet etsin. .. başımız sağ olsun.'' açıklamasında bulundu.

Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 211 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gulcelal yilmaz
    2 hafta önce
    Sevgili dost ali bektas bir zamanlar haci bektas veli nin turbe müdürü ali beymiydi acaba merak ettim kendisini iyi tanırdım allah rahmet eylesin mekani cennet olsun saygilarimla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşsizlik rakamları açıklandı: İşte Türkiye'deki işsiz sayısı
İşsizlik rakamları açıklandı: İşte Türkiye'deki işsiz...
O illerde yaşayanlara 100 bin liraya kadar destek verilecek
O illerde yaşayanlara 100 bin liraya kadar destek verilecek