KOBİ’lere 500 Bin Liraya Kadar Destek Kredisi Verilecek

KOBİ'lere 500 Bin Liraya Kadar Destek Kredisi Verilecek

28 Mayıs 2019 - 13:44

Kredi Garanti Fonu (KGF), yeni bir kredi paketi projesi ile, küçük ve orta boy işletmelere (KOBİ), 500 bin liraya kadar "KGF Destek Kredisi" verecek.

KGF'den yapılan açıklamada, "Avrupa Yatırım Fonu'nun (EIF) KGF'ye sağladığı hibe fon ile hayata geçirilen KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği (COSME) programına gösterilen yoğun ilgi ile kısa sürede önemli bir kredi hacmine ulaşıldı ve hem reel sektörden hem de Bankacılık sektöründen gelen projenin devamı talepleri doğrultusunda KGF Destek Kredisi projesi hazırlandı" denildi.

YÜZDE 80 KGF KEFALETİ İLE KULLANABİLECEK

Açıklamaya göre KOBİ'ler, KGF Destek Kredisi projesi kapsamında azami 500 bin liralık krediyi yüzde 80 KGF kefaleti ile kullanabilecek. Portföy Garanti Sistemi ile kullandırılacak olan kredilerin vadesi de 12 aya kadar geri ödemesiz dönem ile birlikte asgari 36 ay, azami 60 aya kadar uzayabilecek.

14 BANKAYA BAŞVURU YAPILABİLECEK

Açıklamada, "KGF Destek Kredisi'nden yararlanmak için bugün itibariyle AkbankGaranti BankasıTürkiye İş BankasıTürk Ekonomi BankasıVakıf Katılım BankasıAlternatif Bank, Halkbank, QNB Finansbank, VakıfBank, DenizbankŞekerbankZiraat BankasıYapı ve Kredi Bankası ve Ziraat Katılım Bankası'na başvuruda bulunulabilecek" denildi.Dha

Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 250 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de talihsiz adam, 6 yıl önce babasının öldüğü yerde trafik kazası geçirecek hayatını kaybetti
İzmir'de talihsiz adam, 6 yıl önce babasının öldüğü yerde...
İzmir'de çıkan yangında bir vatandaş eşyalarını bıraktı, Türk bayrağını kurtardı
İzmir'de çıkan yangında bir vatandaş eşyalarını bıraktı,...