İzmir ulaşımında yüzde 50 anne indirimi

İzmir ulaşımında yüzde 50 anne indirimi

14 Mayıs 2019 - 08:37 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 08:48

(Editör / Ece İçmez) İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi kent içi ulaşım kampanyaları ile ilgili 2 önemli adım daha attı. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan birinci oturumu Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in idaresinde gerçekleşti. 

Hamile ve çocuklu kadınlara ulaşım kartı 

Oturumda hamile ve çocuklu kadın vatandaşlara indirimli ulaşım kartı verilmesi için hazırlanan önerge komisyonlara havale edildi. Cuma gününe kadar karar bağlanması beklenen ve meclis onayına sunulacak karar hayata geçirildiği takdirde Hamile ve 0-5 yaş arası çocuklu anneler tüm toplu taşıma araçlarından yüzde 50 indirimli faydalanabilecek. 

Bayramda ücretsiz ulaşım önergesi 

Belediye meclisi milli ve dini bayramlarda geçerli olacak yeni ulaşım tarifesi için de önerge hazırladı. Hazırlanan tarife taslağına göre, Cumhurbaşkanlığı tarafından karar alındığı takdirde Ramazan Bayramı’nda ulaşım ücretsiz olacak. 

Komisyona gönderilen önerge onay alırsa 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda ise toplu taşıma araçlarında bilet fiyatları 1 kuruşa düşürülecek. İndirimli ve ücretsiz tarifeler her iki bayram süresince belediye otobüsleri, tramvay, metro, vapur ve İZBAN’da uygulanacak. Ayrıca Başkan Tunç Soyer, meclis üyelerine uyumlu çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 2262 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O Emekliler ikramiyelerini peşin alabilecek
O Emekliler ikramiyelerini peşin alabilecek
Benzin ve motorinde zam beklentisi
Benzin ve motorinde zam beklentisi