İzmir için flaş gelişme: Erdoğan, Buca Metrosu için imzayı...

İzmir için flaş gelişme: Erdoğan, Buca Metrosu için imzayı attı

12 Temmuz 2019 - 12:16

(Editör - Ece İçmez) Buca trafiğine nefes aldıracak Buca Metrosu'nun yatırım programına alınması için Cumhurbaşkanlığı’na üç kez resmi talepte bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, iki yıla yakın bir zamandır Ankara'dan onay bekliyordu. Sonunda Buca trafiğine nefes aldıracak Buca Metrosu'nun yatırım programına alınması için Cumhurbaşkanlığı’na üç kez resmi talepte bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, iki yıla yakın bir zamandır Ankara'dan onay bekliyor. Metro Hattı Projesi’nde flaş bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Buca Metrosu için 18 ay sonunda imzayı attı.

Kentteki Cumhuriyet Halk Partili (CHP) yerel yöneticiler bu noktada kamuoyuna bilgilendirme yaparken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yaptığı, “18 aydır bir imza bekliyoruz” açıklaması ve çağrısı karşılık buldu. Konu Büyükşehir Belediyesi meclisinde de gündeme gelmiş, AK Partili ve CHP’li meclis üyeleri tartışmalar yaşamıştı.

Gelinen süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Buca Metrosu için gereken onayı verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden kapatılan Kalkınma Bakanlığı yerine Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına gönderilen ve bir süredir bekleyen belge Erdoğan’ın imzasıyla onay almış oldu.  

Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 167 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merkez Bankası'ndan flaş kredi kartı kararı
Merkez Bankası'ndan flaş kredi kartı kararı
Volkswagen, Türkiye kararını erteledi
Volkswagen, Türkiye kararını erteledi