İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde kadro değişiklileri...

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde kadro değişiklileri sürüyor: İşte yeni isimler

23 Mayıs 2019 - 14:27

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in belediye bürokrasisindeki değişim rüzgarı sürüyor. Belediye şirketlerinin bir bölümünde operasyon yapan Soyer, eski Başkan Aziz Kocaoğlu döneminde önemli görevlerde bulunan bazı isimlerin istifasını almıştı. Başkan Soyer, merakla beklenen “saraydaki” hamleleri de yapmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin ana kademesine yönelik ilk çalışmayı yapan Soyer, bazı isimlerle ilgili değişiklik kararı aldı.

 

ATANAN YENİ İSİMLER

Başkan Soyer, Konak Belediyesi’nde eski Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın yardımcılığını yapan ve yeni Belediye Başkanı Abdül Batur ile de çalışan Eser Atak’ı Genel Sekreter Yardımcılığı’na asaleten atadı. Atak’a, Etüd Proje, Ulaşım, Raylı Sistemler, Yapım İhaleleri ve Yapım İşleri Daire Başkanlıkları bağlandı. Belediyenin teknik işlerinden sorumlu genel sekreter yardımcılığına getirilen Atak, 2014 yerel seçimleri sonrasında Ankara Çankaya Belediyesi’nden transfer edilen isimler arasında yer alıyordu. Atak, Çankaya eski Belediye Başkanı Bülent Tanık ile birlikte uzun yıllar çalışmıştı. Genel Sekreter Dr. Buğra Gökçe, Sosyal Projeler Dairesi Başkanı Dr. Fatma Aytuğ Balcıoğlu ve Kültür ve Sanat Dairesi Başkanı Funda Erkal Öztürk ile birlikte Ankara’dan gelen Atak göreve resmen başladı. Belediyenin teknik daire başkanlıklarından olan Fen İşleri ve Park Bahçeler Daire Başkanlıkları ise Genel Sekreter Gökçe’nin sorumluluğunda kaldı. 

Büyükşehir Belediyesi’ndeki önemli bir değişiklik ise Özel Kalem Müdürlüğü’nde oldu. Soyer’in göreve geldikten sonra Özel Kalem Müdürlüğü görevine atadığı İlker Kozan değiştirildi. Seferihisar Belediyesi’nde memur kadrosunda çalışan Kozan, kısa süre önce özel kalem müdürlüğüne vekaleten atanmıştı. Başkan Soyer, bu göreve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Konseyi Müdürlüğü’nü yapan İstatistik Müdürü Lütfü Ünal’ı getirdi. Harita Mühendisi olan Ünal, Büyükşehir Belediyesi’nin Harita CBS Daire Başkanlığı’nın kuruluş çalışmalarında önemli görev almıştı.

Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 354 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merkez Bankası faizleri indirdi
Merkez Bankası faizleri indirdi
İzmir'de sahte içki operasyonu
İzmir'de sahte içki operasyonu