Başkan Sandal: "Rozetimi çıkarmış bir başkan değilim"


Başkan Sandal:

Bayraklı Belediye Meclisi ağustos ayı ikinci oturumu Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal yönetiminde gerçekleşti. Başkan Sandal, mali denge ve Özkanlar Pazaryeri konularında muhalefetin eleştirilerine yanıt verdi.

SANDAL: ROZETİMİ ÇIKARTMIŞ BİR BAŞKAN DEĞİLİM

AK Parti Grubu’nun belediye meclis toplantılarında ara ara geçmiş dönemler ile ilgili ‘CHP'li belediyeler’ söylemiyle yaptığı eleştiriler hakkında da konuşan Başkan Sandal, “Geçmiş meselelere girmek istemiyorum ama çok zorlarsanız da konuşurum. Ben rozetimi çıkarmış bir belediye başkanı değilim, içi de dışı da CHP’li bir belediye başkanıyım. Ama kamu hizmeti anlamında, eşit hizmette üzerime düşen ne varsa yaparım” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE DÜĞÜN SALONLARI GAZİ, ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINA ÜCRET ÖDEMEYECEK

Öte yandan belediye düğün salonlarını gazilere, şehit ve gazi yakınlarını ücretsiz yapan Bayraklı Belediyesi, benzer adımı nikah hizmet ücretleri için de attı. Komisyona gönderilen önergenin meclisten geçmesi halinde gaziler, şehit ve gazi yakınları nikah hizmeti için ücret ödemeyecek.

MHP’DEN KENTSEL DÖNÜŞÜM ELEŞTİRİSİ

Başkan Sandal, MHP’li Meclis Üyesi Şahin’in kentsel dönüşüm ile ilgili eleştirilerine yanıt olarak, “Kentsel dönüşüm kanayan yaramız. Elimizden geleni yapıyoruz. Brifing alıyoruz, bu konuda toplumun tamamının desteğine ihtiyaç var. Bizim burada istediğimiz yoksulun da zenginleşeceği, yeşil alanların daha modern olacağı bir dönüşüm. Bunun için zaman zaman bir araya gelip ortak bir çözüm yolu bulabiliriz. Bir işi masa üzerinde yapıp vatandaşa dayatmak yol değil, biz önce dersimize iyi çalışıp sabırlı olalım, kendi aramızda tartışalım daha sonra konuyu vatandaşa açıp tartışalım, öyle şekillendirelim” dedi.