Erdoğan ziyaret etmişti: İsmailağa’ya ait Sıla Vakfı’nın...

Erdoğan ziyaret etmişti: İsmailağa'ya ait Sıla Vakfı'nın İzmir skandalı

14 Ocak 2020 - 12:44

Erdoğan, resmi programında olmayan iki ziyaret gerçekleştirdi. Erdoğan akşam saatlerinde öğrencilik yıllarından hocası olan M. Emin Saraç’ı İstanbul Fatih’teki evinde ziyaret etti. Emin Saraç, Alo Fatih olarak bilinen Fatih Saraç ve YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın babası olarak biliniyor.

Erdoğan daha sonra Fatih Çarşamba’daki İsmailağa Cemaati’ne geçerek burada cemaatin önde gelen isimlerinden Hasan Efendi ve manevi lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun oğlu Ahmed Ustaosmanoğlu ile görüşüp sohbet etti.

İSMAİLAĞA'YA BAĞLI SILA VAKFI'NDAN İZMİR'DE SKANDAL

İzmir Yamanlar'daki Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin spor salonu. Bu lisenin binası 15 Temmuz'dan önce FETÖ'nün adeta İzmir'deki üssüydü.Ancak 15 Temmuz'dan sonra devlet bu liseye el koydu, imam hatip yaptı.İşte bu lisenin spor salonu, İsmailağa cemaatine bağlı Sıla Vakfı'nın toplantısına sahne oldu.

Devlet okulunun salonunda bulunan Atatürk posterlerinin üstünü, vakfın bez afişleriyle kapattılar.

Ülkenin kurucusuna yapılan bu saygısızlığı, “mansetturkiye.com” internet sitesi ortaya çıkarırken Sözcü gazetesi ise bugünkü manşetine taşıyıp gündeme getirdi. Devlet okulunun kim tarafından dinci vakfa tahsis edildiği merak ediliyor.

Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 112 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriye Ordusu'na saldırı: 40 ölü 80 yaralı
Suriye Ordusu'na saldırı: 40 ölü 80 yaralı
YHT ücretlerine zam geldi TCDD'den yapılan açıklama ise : Zam değil ücret düzenlemesi
YHT ücretlerine zam geldi TCDD'den yapılan açıklama ise : Zam...