Erdoğan’a memura soruşturma yetkisi

Erdoğan'a memura soruşturma yetkisi

06 Aralık 2019 - 13:13

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen "Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" kapsamında, memurlar hakkındaki soruşturma yetkisi düzenlendi. Yapılan son düzenlemeye göre memurlar ve diğer kamu görevlilerine karşı soruşturma açma yetkisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'da olacak.

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen "Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la, memurlar hakkındaki soruşturma yetkisi düzenlendi.

Yapılan son düzenlemelere göre, memurlar ve diğer kamu görevlilerinin yargılanmasında soruşturma yetkisi, ilde ve merkez ilçede görevli memurlar ve diğer kamu görevlileri ile kaymakamlar hakkında  soruşturma yetkisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da veya ilgili bakanda olacak.

ÖDENEKLER BAKANLIK BÜTÇESİNDEN

Kanuna göre, Cumhurbaşkanı Yardımcıları ve Bakanların Ödenek ve Yollukları ile Temsil Ödenekleri Hakkında Kanun kapsamında yapılacak ödemeler, Cumhurbaşkanı yardımcıları için Cumhurbaşkanlığı bütçesinden, bakanlar için görevlendirildikleri son bakanlık bütçesinden karşılanacak. Görevi sona eren Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar hakkında da bu hüküm uygulanacak.

Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 185 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Instagram DM'lerine yeni özellik geldi
Instagram DM'lerine yeni özellik geldi
TOKİ başvurularında son gün
TOKİ başvurularında son gün