CHP İzmir’den görkemli 9 Eylül kutlaması

CHP İzmir’den görkemli 9 Eylül kutlaması

10 Eylül 2019 - 11:27

umhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı iki kutlamayı yüzlerce partilinin ve vatandaşların katılımıyla coşku içinde gerçekleştirdi.CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: CHP vatandır, İzmir’dir, Türkiye’dir! CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, hem partisinin kuruluş hem de kentin kurtuluş yıl dönümü için yaptığı konuşmada, “Bugün İzmir’de başlayan İzmir’de sonlanan Kurtuluş Savaşı’nın en özel günüdür. Çocuklarımız, gençlerimiz Latin alfabesiyle çağdaş öğrenim görüyorsa bunu önce Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve CHP’ye borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. CHP vatandır, halktır, İzmir’dir, Türkiye’dir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 96’ncı kuruluş ve İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yıldönümü olan 9 Eylül’de Cumhuriyet Meydanı’nda alternatif bir kutlama gerçekleşti. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve yönetim kurulu üyeleri sabah saatlerinde katıldığı resmi törenler sonrasında bu kez partili ilçe belediye başkanları, milletvekilleri ve yöneticilerin yer aldığı bir programa imza attı. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu’nun katıldığı törende konuşan İl Başkanı Yücel önemli açıklamalarda bulundu.

ATATÜRK BİR ULUS YARATMIŞTIR

“CHP’nin kuruluşu sadece siyasi partinin kuruluşu değil cumhuriyetin de kuruluşudur” diyen Yücel, “ Bu durum İzmir ile cumhuriyet arasında sarsılmaz bir bağ kurulmuştur. Mustafa Kemal’in İzmir’e özel sevgisi 9 Eylül tarihiyle ölümsüzleşmiştir. CHP kurucusu ve ilk Genel Başkanı Atatürk önderliğinde milletimiz ulusal kurtuluş savaşını hem meydanlarda hem de diplomasi masasında kazanmayı bilmiştir. Atatürk, savaşlardan yorulmuş bir halktan ulus yaratmıştır, hukuk ve eğitim alanlarında reformlar geliştirmiştir. Ulusal sanayi ve ekonomik kalkınmaya öncülük edilmiştir. CHP, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra çok partili yaşama geçişi savunarak ülkemizin demokratikleşmesi için öncü rol üstlenmiştir” açıklamasını yaptı.

CHP’Yİ KORUYAMAZSAK ÜLKEMİZİ KORUYAMAYIZ

Yücel, “Atatürk’ün iki büyük eserim dediği eserlerden biri olan CHP’ye ve cumhuriyete sahip çıkacağız ve korumaya devam edeceğiz. CHP’yi koruyamazsak cumhuriyeti koruyamayız, CHP’yi koruyamazsak ülkemizi koruyamayız. Yoktan var ettikleriyle dünyada eşi benzeri bulunmayan CHP’nin neferi olmaktan gurur duyuyoruz. Sarayda halkı hor gören anlayışı yıkarak, egemenliği kayıtsız şartsız halka teslim eden bu asırlık çınarın birer üyesi olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

CHP İZMİR’DİR, TÜRKİYE’DİR, VATANDIR

Yücel ayrıca, “Bugün devleti yönetenler Atatürk’ün ismini ağızlarına almaktan imtina ediyorlar, bugün devleti yönetenler her fırsatta CHP’yle, cumhuriyetle hesaplaşma içine girmeye çalışıyor. Cumhuriyete, CHP’ye cumhuriyet devrimlerine gönülden bağlı olan gerçek vatanseverler olarak onlara bu fırsatı vermeyeceğiz. Ülkemiz üzerinde oyunlar oynandı oynanmaya devam ediyor. Bu saldırılar devrimlere sahip çıkan yurttaşlarımız sayesinde başarısız oluyor. Bizler cumhuriyeti kuranların vatan için şehit olanların torunlarıyız. Bizler mevzu bahis vatansa gerisi teferruat diyenleriz. CHP vatandır, CHP bizim, Türkiye Cumhuriyeti’nin birleştirici gücü ve harcıdır. CHP kalkınmadır, sosyal adalettir, bu ülkede hiçbir çocuk yatağına aç girmeyecek diyen ve teminat olandır. CHP halktır, İzmir’dir Türkiye’dir. Bugün kuruluş ve kurtuluş ruhunun bir arada olduğu ve kutlandığı gündür. İzmir’de başlayan İzmir’de sonlanan Kurtuluş Savaşı’nın en özel günüdür. Kurtarıcımız, kurucumuz, ebedi başkomutanımız ve liderimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatan için canını veren şehitlerimizi rahmet anıyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 179 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
500 bin kamu işçisinin ikramiyesi O Tarihte ödenecek
500 bin kamu işçisinin ikramiyesi O Tarihte ödenecek
Türkiye genelinde kış lastiği denetimi: Ceza yağdı
Türkiye genelinde kış lastiği denetimi: Ceza yağdı