CHP’de kongre öncesi flaş karar: O ilçe başkanından...

CHP'de kongre öncesi flaş karar: O ilçe başkanından 'yokum' açıklaması

04 Kasım 2019 - 13:59

CHP'de parti içi yarış öncesi İzmir'de hareketli geçiyor. CHP Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım yazılı bir açıklama yaparak kongrede aday olmayacağını bildirdi.

CHP Foça’yı iki yıldır yöneten ve hem yerel hem de genel seçimde partisinin ilçe başkanlığını yürüten Baran Gezmiş Yıldırım “Onur ve gururla yerine getirdiğim, 2 yıl boyunca partimin bayrağını daha yukarı taşımaya çalışarak her  şeyimi ortaya koyduğum İlçe Başkanlığı görevimi Aralık ayı içinde yapacağımız kongrede tekrar aday olmayarak Altı oklu bayrağımızı daha yukarı taşıyacak kadrolara teslim etmek istiyorum” diyerek yarışta yer almayacağını açıkladı. İŞTE O AÇIKLAMA:

Sayın Cumhuriyet Halk Partililer, Genel Merkezimizin ilan ettiği kongre takvimine göre delege seçimlerimizi İlçe yönetim kurulu olarak planladık ve sizlerin bilgisine sunuyoruz..

İlçe Kongremizi ise İl Başkanlığımız ile birlikte karara bağlayıp Aralık ayı içinde yapmayı planlıyoruz..

Mahalle delege seçimlerimizi ve İlçe Kongremizi çarşaf liste ile yapıp Foça’mıza yakışan kongre sürecini gerçekleştireceğiz..

Bu kongreninde tek kazananı Cumhuriyet Halk Partisi olması için elimizden geleni yapacağız.

2017 de gerçekleştirdiğimiz Kongre ile birlikte bana İlçe Başkanlığı görevini veren ve En Genç İlçe Başkanı olmamı sağlayan partililerimize ne kadar teşekkür etsem azdır.

2 yıl boyunca onur ve gururla gerçekleştirdiğim görevde iki önemli seçim geçirdik. Biri 24 Haziran 2018 genel seçimleri, diğeri 31 Mart 2019 Yerel seçimler, iki seçimdende Cumhuriyet Halk Partisine inanan ve güvenen sizler sayesinde Alnımızın akıyla çıkmayı başardık.

2012 Gençlik Kolları yönetimi, 2015 Gençlik Kolları Başkanlığı ve şu an devam ettirdiğim İlçe Başkanlığı görevi ile Partim, İlçem ve Ülkem adına bugüne kadar hep bir şeyler yapmaya çabaladım..

31 Mart ve 23 Haziran seçimleri ile iktidara bu kadar yaklaşan ve Ülkenin iç ve dış bütün sorunlarını çözecek tek parti konumundaki Cumhuriyet Halk Partisi’nin çatısı altına bütün Yurttaşlarımızı bekliyoruz, hep birlikte Ülkemizi yeniden ayağa kaldırmalıyız.

Önümüzdeki kongre ve kurultay süreci ile birlikte kenetlenip, kendi şahsi çıkarlarımızı kenarı bırakıp, iktidara giden yolda partisini bir adım daha öne taşıyacak kadroların oluşacağına inancım tam..

Bu duygu ve düşüncelerle, onur ve gururla yerine getirdiğim, 2 yıl boyunca partimin bayrağını daha yukarı taşımaya çalışarak her  şeyimi ortaya koyduğum İlçe Başkanlığı görevimi Aralık ayı içinde yapacağımız kongrede tekrar aday olmayarak Altı oklu bayrağımızı daha yukarı taşıyacak kadrolara teslim etmek istiyorum.

Bu süreçte bana inanan ve güvenen herkese ayrı ayrı teşekkür eder, Partim ve Ülkem için hangi görevde olursam olayım çalışmaya, çok çalışmaya devam edip Türkiye Cumhuriyetini yeniden Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Atatürk İlke ve Devrimleri ışığında yönetilmesi için elimden gelen her şeyi yapmaya söz veriyorum.

Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 349 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayraklı'da muhteşem değişim
Bayraklı'da muhteşem değişim
Yer. Hiz.Der Başkanı Halis Güneş'ten Bornova Belediye Başkanı İduğ'a: ''Cesur yüreğe başarılar diliyoruz''
Yer. Hiz.Der Başkanı Halis Güneş'ten Bornova Belediye Başkanı...