Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’a ’Dijital...

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ'a 'Dijital Sınıf' için Yerel Hizmet Derneği başkanı Halis Güneş'ten teşekkür

06 Aralık 2019 - 12:43 - Güncelleme: 06 Aralık 2019 - 12:48

Bornova'da oturan ve Bornova'da eğitim gören 55 bin ortaokul ve lise öğrencisinin internet üzerinden ders alacağı 'nin en büyük sınıfının tanıtım toplantısı Bornova Belediyesi Kültür Merkezi'nde yapıldı. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’a Türkiye’nin en büyük sınıfı 'Dijital Sınıf' için Yerel Hizmet Derneği başkanı Halis Güneş teşekkür etti.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ'un ev sahipliğindeki toplantı,  Büyükşehir Belediye Başkanı , CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı Başkanı ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam, siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, iş insanları, eğitimciler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Dijital Sınıf için hazırlanan tanıtım filminin gösterimi ve Proje Yöneticisi Cem Dumlupınar'ın sunumuyla başlayan toplatıda konuşan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, 47 yaşından sonra akademik kariyer yapan ve doktor ünvanı alan bir birey olarak eğitimi boyunca bilgiye ulaşmakta yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti. İduğ, "Ne yazık ki gençlerimiz 40 matematik sorusundan ortalama iki soruyu doğru yanıtlayabiliyor. Bu istatistik ile ülkemizi ileriye götürmemiz mümkün değil. Bu sayının mutlaka artması gerekiyor. Biz bu anlayışla yola çıktık. Çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimine destek olmayı amaçladık. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına da katkı sağlayacak bir proje hayata geçirdik. Dijital Sınıf'ın, Bornova Belediyesi tarafından ortaya konulan bir ilk olarak Bornova dışındaki öğrencilere de ulaşmasını arzu ediyorum. Dijital Sınıf aynı zamanda eğitimdeki engelleri de kaldıracak. Engelli vatandaşlarımızın nüfusumuzdaki oranı çok ciddi boyutlarda. Onların eğitim alanlarına ve dershaneye gitme imkanları çok kısıtlı. Biz bu proje ile dershaneyi evlerine götürüyoruz. Dijital Sınıf'ı Türkiye'deki tüm engelli öğrencilere hediye ediyorum. Projemizin daha çok çocuğumuza ulaşması için eğitim gönüllüsü tüm vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz" dedi.

HALİS BAŞKAN'DAN TEŞEKKÜR

Yerel Hizmet Derneği başkanı Halis Güneş, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’a Türkiye’nin en büyük sınıfı 'Dijital Sınıf' için teşekkürlerini ileterek Yer. Hiz. Der olarak her zaman eğitime katkı vereceklerini belirtti.

Haber/Ece İçmez

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Halis Güneş dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve ayakkabılar

Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 241 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Instagram DM'lerine yeni özellik geldi
Instagram DM'lerine yeni özellik geldi
TOKİ başvurularında son gün
TOKİ başvurularında son gün