Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal projelerini...

Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal projelerini açıkladı

CHP’nin Bayraklı Belediye Başkan adayı Serdar Sandal, sağlıktan, kentsel dönüşüme; sosyal yardımlardan kültür merkezlerine kadar ilçe için hazırladığı çok sayıda projesini açıkladı.

15 Mart 2019 - 14:58

CHP’nin Bayraklı Belediye Başkan adayı Serdar Sandal, sağlıktan, kentsel dönüşüme; sosyal yardımlardan kültür merkezlerine kadar ilçe için hazırladığı çok sayıda projesini açıkladı.

Sandal, “Çıktığımız bu yol doğru bir yol. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Siyasi düşüncesi, kimliği inancı ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızla el ele kol kola yürüyoruz. AK Parti’den, MHP’den partimize ve bize olan teveccüh bizi onurlandırıyor. Biz de 7/24 çalışma sözü veriyoruz. Hedefimiz Bayraklı’da en az yüzde 60 oy almak” dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal Sandal, Tepekule Kongre Merkezi’nde Bayraklı için hazırladığı projeleri açıkladı. Sandal, “Benim için ayrı bir gün. Öğretmenliğe başladığım ilk günkü heyecanı yaşıyorum. Biz tüm süreçlerde CHP’li olarak partimizin emrinde, korkmadan, yorulmadan partimizin bayrağını biraz daha yukarı taşımak üzere örgütüme söz veriyorum. Bayraklı genç bir ilçe. İlçe olurken de ilçe olmanın dışında seçim sonuçları baz alınarak sınırları belirlenmiş bir ilçe. Bayraklı’nın ciddi sorunları var. Oldukça fazla sıkıntımız devam etmekte. Kamu dairelerinin yerleri belli değil. Alışverişimizi hala dışarıda yapıyoruz. Kentsel dönüşüm sıkıntıları devam ediyor. Bayraklı’yı anarken Karşıyaka ve Konak’tan söz etmek zorundayız. Bayraklı’nın kendi kimliği ile anılacak bir süreç olacak. Projelerimizi hep birlikte hayata geçireceğiz” dedi.

thumbnail_chp_bayrakly_belediye_baykan_adayy_serdar_sandal_2.jpg

AMACIMIZ DAHA GÜZEL VE YAŞANABİLİR BAYRAKLI!

Sandal, projelerini şu sözlerle açıkladı

“Amacımız daha güzel ve yaşanabilir Bayraklı. Öncelikle eksikleri iyi tespit etmek gerekiyor. Dersimize iyi çalıştık. Bayraklı’nın tüm sorunlarını yerinde görerek inceledik. Vatandaşlarımızla konuştuk. İşin uzmanlarıyla konuştuk. Bayraklı’nın sorunlarının çözümü için elimizden geleni yapacağız. Kent kimliği, işsizlik, yoksulluk, eğitim, sağlık sorunları var. Makro sorunlar bunlar. Öncelik olarak makro sorunları çözeceğiz. Bayraklı’nın halen Karnşıyaka’dan Bornova ile anılması ile rahatsızım. Kent kimliğinde ana vizyonumuz. İzmir’in merkezi olarak tasarlanan ilçemizi İzmir’in marka kenti yapacağız. Dünyadaki bilinirliliğini artıracağız. Kent kimliğinde önceliğimiz insan olacak. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. İzmir’in bu anlamıyla demokrasinin en fazla yaşandığı bir merkeze dönüştüreceğiz. Sosyal yaşamın da merkezin olacağız. Denizden, doğan yararlanacağız. Alt yapı sorunlarını hep birlikte çözeceğiz”

BÜTÜN KATKIYI VERECEĞİZ!

“İşsizlik ve yoksulluk….Bu konuda bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. İşsizlik meSelisi sadece belediyenin çözeceği minik bir sorun değil. Bütün birleşenle vereceğimiz bütün katkıyı vereceğiz. Bütün yurttaşlarımızın yatağa aç girmediği, insanların ürettiği, dar gelirli ailelere destek olacağımız Bayraklı sözü veriyoruz”

EĞİTİM BAYRAKLI’NIN KANAYAN YARASI! 24 MAHALLEDE KREŞ AÇACAĞIZ

“Eğitim meselesi…Başlı başına bir dert ve bu kanayan bir yara. İlçeler arasında en sıkıntılı ilçe Bayraklı…İlçede yaşayan erkeklerin yüzde 13.5’i okur yazar değil. Yüzde 28.6’sı kadınlarımızın ilköğretim mezunu. Eğitimci olarak bu tablodan rahatsız oluyorum, bunun çözümü için elimizden geleni yapacağız. Eğitim çağındaki tüm çocuklara sahip çıkacağız. Fırsat eşitliği için elimizden geleni yapacağız. Her mahalleye kreş açacağız. Çocuklarımızın okul öncesi eğitimlerini tamamlamalarını sağlayacağız. Annelerin de sosyal hayata entegre edeceğiz. Standartları özel okulların üstünde olan, aklınıza gelecek en iyi kalitede kreşleri 2 yıl içerisinde 24 mahallemize kazandıracağız. Eğitim ihtiyaçları karşılanmadığı için okula gitmeyen çocuğumuzun vebalini boynumuzda hissedeceğiz. Bu olursa oturduğumuz koltuk bize haram olsun”

foto_1.jpg

SAĞLIK PROJELERİNİ DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ

“Sağlık sorunu…Geçmiş dönemde belediyemizin bu anlamda pozitif, toplumda karşılığı olan çalışmaları var. Bunları biraz daha çeşitlendireceğiz. Çevre sorunlarına sağlık sorunu kapsamında bakacağız. Evde bakım ve ambulansla ilgili sıkıntıları da çözeceğiz. Derde derman olana belediyeciliği vatandaşlarımızın hizmetine sokacağız”

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ VATANDAŞLA KONUŞUP ONAYLARINI ALACAĞIZ

“Kentsel dönüşüm…Bayraklı’da 4-5 mahallemizin dışında bütün kentin ihtiyaç duyduğu asıl proje kentsel dönüşüm. Çünkü bu mikro sorunlarından birçoğunda yol, elektrik, yeşil alan, park sorunu var. Bunların iyileştirilmesi başka bir mesele, köklü bir çözüme kavuşturulması ancak kentsel dönüşümle olur. Yerinde kentsel dönüşüm yapmak gerekir. Vatandaşın ihtiyacına cevap veren anlayışla bu meseleyi halletmeliyiz. İnsanlara yeni yükler getirmeyecek şekilde kentsel dönüşüm formülünü üretip vatandaşa sunmalıyız. Projenin taslağını vatandaşlarla tartıştıktan sonra olgunlaştırıp öyle yürürlüğe koymalıyız. Arkamızda Büyükşehir Belediyesi var. Orada da Tunç Soyer gibi bir başkanımız var”

HİZMETİN AZ GİTTİĞİ YERLERDE HİZMETİ ARTIRACAĞIZ!

‘Artık hizmeti farklı alanlara kaydıracağız. Hizmetin az gittiği bölgede hizmeti artıracağız. Tunç Başkan’ın bizimle hemfikir olması bizi bir kat daha heyecanlandırıyor. Çevreyi görmemezlikten gelerek marka bir kentten söz etmek mümkün olmaz. Belediyemizin sosyal tesislerinde yenilebilir enerji kullanmak ilk hedefimiz. Bunu yaparken sürdürülebilir ekonominin alt yapısını kuracağız. Doğa dostu yaklaşımız belediye hizmetlerinde hayat bulacak. Her mahallede alt yapıyla ilgili farklı sorunlar var. Akıllı kavşaklar, cadde düzenlemeleri yapacağız. Bir kenti tanınabilmesi, katma değer üretebilmesi için, kentin kimliğinin ve marka değerinin olması gerekir. Bayraklı’yı İzmir’in, Türkiye’nin bildiği bir Bayraklı hayal ediyoruz”

VİZYON PROJEM…

“Atatürk’ün çocuklarımıza ve gençlere armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı ve 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramları. Ulu Önderimiz mirasın yararlanarak, milli bayramlarımızı diri tutmak istiyoruz. Vefa borcumuzu ödemek. Atamızı ve cumhuriyet değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmak için proje oluşturduk. Bayraklı’yı dünya çocuklarının geleceği bir merkez yapacağız. Bu projeyle amacımız dünyanın 4 bir tarafındaki çocukları Bayraklı’ya toplamak. Çocuk ve gençlik parlamentosunu oluşturmak. Çocuk ve gençlerin gidebileceği hastaneler kurabilmek. Bilim ve teknoloji kampüsleri oluşturabilme. Spor kompleksleri ile bu projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Gelen misafirleri konakla işini Bayraklı’da çözelim istiyoruz.  Bayraklı’da çok sayıda amötür kulübümüz var. Uluslararası standartlarda spor merkezi yapmayı hedefliyoruz. Gençlik ve çocuklarla ilgili olimpiyatların burada yapılmasını istiyoruz. Vizyon projemiz. Büyükşehir Belediyesi’nin ön gördüğü şekilde gençleri ve çocukları öne alan alt yapıdan üst yapıya kadar…Bu proje İzmir’in, Bayraklı’nın, tanınırlığını artıracak ülkemizin tanınmasına katkı sağlayacak”

HİZMET HERKESE EŞİT GİDECEK!

“Kent projeleri…Eşitlikten haktan, hukuktan bahsettim. Hizmet toplumun bütün kesimlerine eşit gitmesini sağlayacağız. Kent envanteri projesi bize bu anlamda bize katkı sağlayacak. Bu proje ile tüm sokakları, binaları ne varsa kayıt altına alacağız. Hane halkının gelirini, engelli olup olmadığını, bakıma muhtaç, eğitim çağındaki çocukları kayıt altına alacağız. Kimseye iş sözü vermedim. Kent envanteri bizim birinci kılavuzumuz olacak. Bayraklı İzmir’in en güzel ilçelerinden bir tanesi. Sorunları çözülebilir noktada. Gelir adaletsizliğini en fazla olduğu ilçelerden bir tanesi. Açlık sınırının altında binlerce kişi yaşıyor. Bu arkadaşlarımı kırmadan dökmeden yardımlarımızı daha nitelikli ulaştıracağız. Dayanışma kartını vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kentin sorunlarını çözerken, ihtiyacımız olan tek şey bilim. Onun bize söyledikleri. Sadece Belediye bütçesi ile kentin sorunlarını çözmek çok da mümkün değil.  O yüzden arge ve proje bürosuyla, kadın girişimcileri artıracak, yoksulluğu çözüm üretecek. Spor ve sanat için üretecek bir büromuz olacak”

ÜCRETSİZ MESLEK EDİNDİRME KURSLARI AÇACAĞIZ

“Bütün eleştirilere, olumlara pozitif yanıt vereceğiz. Temel amacımız şu; nitelikli iş gücü oluşturabilmek. Bunun için de mesleki eğitimi özendirmek dışında yapacağımız önemli şey eğitim merkezlerimizde vatandaşlarımıza ücretsiz şekilde vereceğiz. Bunun bir örneğini Çiğli belediyesinde hayata geçirdik. Tüm birleşenlere bunu ete kemiğe büründüreceğiz. Toplum için değer arz eden kültürel yaşantımızda mihenk taşı değerlerimizi unutmamak gerekiyor. Kazım Koyuncu kültür ve sanat merkezi projesini hayata geçireceğiz. Bu projemizi farklı yerlerde farklı amaçlarla kullanacağız. Üç bölgeye kültür ihtiyacına cevap verecek kompleksler yapacağız”

thumbnail_secim_koordinasyon_merkezi_acylyyy.jpg

DEMİRYOLUNUN ALTA ALINMASI VE MEYDAN PROJESİ

“Bayraklı’daki asıl sıkıntı demiryolu. Vatandaşın denize ulaşıma ile ve meydanla ilgili sorun var. Buranın kirlilikten kurtulması için kente meydan kavuşturmak istiyoruz. Nihai hedefimiz ise İBB ve Ulaştırma Bakanlığı ile demiryolunu yer altına almak uzun vadede en önemli projelerimizden bir tanesi. 8 bin yıllık bir tarihimiz var. İzmir’e ismini veren bölgeyiz. Bu tarihsel birikimimizi gün yazına çıkarma zamanı. Turistleri buraya çekmemiz gerekiyor”

ÖZKAN PAZARYERİ PROJESİ

“Özkanlar pazaryeri…Pazarcı esnafına destek olmak lazım. Vatandaş ucuz ürünü satın almak istiyor. Vatandaşa da destek olmak lazım. Geciken projeyi hazırladık. Önümüzdeki hafta mahalledeki toplantıda yerini de açıklayacağız. Klasik bir pazar yeri yapmayacağız. Bütün pazar yerlerinin altını otopark yapacağız. Üstü Pazar yeri olacak. Bir üst katına eğitim merkezi olarak tasarlayacağız. Kreş olacak.  Yakınlarına taziye evi ve olacak”

HEDEF EN AZ YÜZDE 60!

“Çıktığımız bu yol doğru bir yol. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Vatandaşlarımızla el ele kol kola yürüyoruz. Siyasi düşüncesi, kimliği inancı ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızla el ele kol kola yürüyoruz. Farklı siyasi partilerden CHP’ye verilen destek bizi gururlandırıyor. AK Parti’den, MHP’den partimize ve bize olan teveccüh bizi onurlandırıyor. 7/24 çalışma sözü veriyoruz. Hedefimiz Bayraklı’da en az yüzde 60 oy almak”

 

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 293 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tüm çalışanları ilgilendiriyor : 45 saati geçenlerde Mesai ücretleri
Tüm çalışanları ilgilendiriyor : 45 saati geçenlerde Mesai...
İş dünyasının güven endeksinde sert düşüş
İş dünyasının güven endeksinde sert düşüş