Atatürkçü Düşünce Derneği’nden Aliağa işçilerine destek

Atatürkçü Düşünce Derneği'nden Aliağa işçilerine destek

08 Ağustos 2019 - 13:44

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez yöneticileri ve İzmir Şube başkanları MHP’li Aliağa Belediyesi tarafından işten çıkartılan 187 işçiye destek ziyaretinde bulundu.

ADD Yönetim Kurulu Üyesi İzmir Şubeleri Sorumlusu Ahmet Tutan, Genel Sekreter Yardımcısı Nazan Keskin ve İzmir Şube başkanları Demokrasi Meydanı’nda bulunan direniş çadırına destek ziyaretinde bulundular.

Aliağa ADD Şube Başkanı Erol Ertürk öncülüğünde gerçekleştirilen ziyarette söz alan Genel Sekreter Yardımcısı Nazan Keskin, Aliağa işçilerinin yanında olduklarını belirtti. Keskin; “ADD emek mücadelesinin her zaman yanında olmuştur. Yetkiyi insanların aşıyla, işiyle, ailelerini parçalamak pahasına kullanmak kabul edilebilir değildir. Buradaki mücadele aynı zamanda emeğin örgütlü mücadelesidir. Belediye başkanını bir an evvel aldığı karardan geri adım atmaya çağırıyoruz. Birleşe birleşe, direne direne kazanacağız” dedi

ADD Yönetim Kurulu Üyesi İzmir Şubeleri Sorumlusu Ahmet Tutan ise; “İşçi arkadaşlarımızın genel merkez olarak her zaman yanındayız. Belediyelerde örgütlü sendikaların, CHP İl ve İlçe örgütlerinin, İzmir’de ki belediye başkanlarının bu konuda destek verdiklerini ve işçilerin yanında olduklarını göstermeleri gerekir” ifadelerine yer verdi. ADD Aliağa Şube Başkanı Erol Ertürk ise; “İşi, ekmeği ve çocuklarının geleceği için 80 gündür Aliağa Demokrasi Meydanı’nda direnen Belediye işçilerinin ilk günden itibaren yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi. 

Yapılan açıklamaların ardından ADD Genel Merkez yöneticileri, direniş çadırında işçilere destek olmak için imza verdiler.

 

Reklam
Reklam
Reklam
Bu haber 125 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çalışan annelere  destek için başvurular bugün başlıyor
Çalışan annelere destek için başvurular bugün başlıyor
Çalışan anneye bakıcı desteği: Aylık bin 300 TL verilecek
Çalışan anneye bakıcı desteği: Aylık bin 300 TL verilecek